Městečko Encantado má největší sochu Krista na světě. Tromflo i Rio!

Date:

Share post:

Brazilské město Encantado postavilo největší sochu Krista na světě; monumentálnější než tu, která se vypíná nad přímořským letoviskem Rio de Janeiro.

Malé město Encantado, nacházející se na jihu Brazílie, se může pyšnit větší sochou Krista, a očekává, že tato památka přiláká do města více turistů, informovala v pátek tisková agentura AFP.

Socha „Krista ochránce“ má výšku 43 metrů; riodejaneirská skulptura má 38 metrů. V obou případech se do celkové výšky započítávají i piedestal soch.

Předmětná socha z betonu a ocelové konstrukce již byla postavena na kopci nad městem, ale pro veřejnost bude zpřístupněna až v průběhu příštího roku, řekl Robison Gonzatti, místopředseda sdružení, které výstavbu sochy sponzorovalo.

Záhada kolem Kuneradu: Kam zmizel Štefan z vyhořelého zámečku?
„Je to největší Kristus na světě,“ řekl Gonzatti pro Reuters. Socha má vyhlídkové místo pro návštěvníky, kteří se mohou dívat ven skrz velké okno ve tvaru srdce.

Aerial view of Rio De Janeiro. Corcovado mountain with statue of Christ the Redeemer, urban areas of Botafogo, Flamengo and Centro, Sugarloaf mountain.

Výhled bude muset konkurovat nádhernému pohledu, který se turistům naskýtá při pohledu na záliv Guanabara z Krista stojícího na vrcholu hory Corcovado v Riu de Janeiru.

Riodejaneirská socha ve stylu art deco byla postavena ze železobetonu a mastku, přičemž její dokončení v roce 1931 trvalo devět let. Socha se mezitím stala ikonickou památkou Ria de Janeiro a jedním z „novodobých divů světa“.

- Reklama -PR články

Další články autora

Pravidelná kontrola vašeho vozu Škoda v autorizovaném servisu se vyplatí

Každý, kdo patří mezi zodpovědné řidiče, by měl využívat služeb autorizovaného servisu. Hlavní důvod spočívá v tom, že...

Víte, kde koupit 100 % 3D vánoční stromeček za skvělou cenu?

Vánoce jsou co nevidět tady, a tak si můžeme pomalu začít nakupovat vánoční výzdobu. Mnohé drobnůstky můžeme nazdobit...

Opravy Barrandova mostu jsou v plném proudu. Jak zvládnout dopravní omezení?

Pražským řidičům už dnes není potřeba připomínat, že rozsáhlou rekonstrukcí probíhá Barrandovský most. Po několik let byla příprava...

Krystaly a přírodní elementy

Krystaly jsou spojovány s přírodními elementy, jako je oheň, voda, země, kouř nebo vzduch. Tyto elementy znamenají přírodní...