Šanghajský kovidový horor: Kolem domů se stavějí ploty, lidé zoufale volají po jídle

Date:

Share post:

V několika šanghajských čtvrtích dobrovolníci a zaměstnanci města postavili kovové zátarasy a ploty, aby zablokovaly vstup do bytových domů a malých ulic. Mezi obyvateli 25-milionové čínské finanční metropole, kde je většina lidí kvůli protikoronvirové uzávěře uvězněna ve svých bytech, vyvolalo opatření pobouření. Informují o tom světové agentury.

Šanghajská správa podle hospodářského deníku Caixin nařídila postavit zátarasy z plechů a ploty z pletiva na několika místech v moderní finanční čtvrti Pchu-tung.

Vchody do bytových domů, kde se prokázala nákaza koronavirem, byly podle agentury AP zataraseny, přičemž se ponechal jen malý otvor pro protipandemické pracovníky.

Čína v neděli informovala o 21.796 nově potvrzených případech komunitního přenosu nákazy covidem-19. Drtivou většinu z nich přitom tvoří bezpříznakové případy v Šanghaji.

Mnoho čínských měst a provincií zavedlo nějakou formu uzávěry, jejímž cílem je šíření viru zpomalit.

Nejnovější vlna nákaz, která je poháněna vysoce nakažlivou variantou omikron, se rozšířila v celé zemi, zejména však v Šanghaji.

Od začátku epidemie před dvěma měsíci se tam potvrdily statisíce případů nákazy, ale méně než 100 s ní spojených úmrtí.

Podle agentury AP je však skutečný počet mrtvých zřejmě vyšší. V Šanghaji úřady oznámily 39 nových úmrtí na Covid-19 za poslední den. Den předtím to bylo 12.

Beautiful modern city scenery at night in Shanghai, China

Lidé na sociálních sítích zveřejnili videa, která zachycují sobotní rozmístění nových zátaras. Někteří uživatelé opatření ostře kritizovali. Hlavní šanghajské dopravní tahy mají podle Caixina zůstat otevřené.

Na jednom z videí, jehož pravost agentura AP ověřila, obyvatelé čtvrti Sü-chuej strhli plot před vchodem do svého domu a hledali pracovníka stráže, o kterém se domnívali, že měl jeho postavení na svědomí.

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit 100 % 3D vánoční stromeček za skvělou cenu?

Vánoce jsou co nevidět tady, a tak si můžeme pomalu začít nakupovat vánoční výzdobu. Mnohé drobnůstky můžeme nazdobit...

Opravy Barrandova mostu jsou v plném proudu. Jak zvládnout dopravní omezení?

Pražským řidičům už dnes není potřeba připomínat, že rozsáhlou rekonstrukcí probíhá Barrandovský most. Po několik let byla příprava...

Krystaly a přírodní elementy

Krystaly jsou spojovány s přírodními elementy, jako je oheň, voda, země, kouř nebo vzduch. Tyto elementy znamenají přírodní...

Letiště upozorňuje rekreantů: Pozor na chyby před odletem na dovolenou

Zapomenuté či neplatné pasy, nevhodné předměty, pomýlené linky či pozdní příchody. To jsou všechno věci, které rekreantům mohou...