Rezervace a vstupenky! Benátky zavádějí tvrdá opatření

Date:

Share post:

Benátky brzy spustí rezervační systém pro turisty, kteří budou chtít navštívit historickou část města. Magistrát doufá, že se mu tak podaří lépe manažovat počet návštěvníků, informoval podle DPA benátský vicestarosta pro sociální věci, cestovní ruch, zdraví a hospodářský rozvoj Simone Venturini.

Datum spuštění bezplatného rezervačního systému plánuje město oznámit v nejbližších týdnech.

Venturini dodal, že návštěvníci si od příštího roku budou muset na návštěvu některých částí Benátek zakoupit vstupenku.

Během velikonočního víkendu se v Benátkách nacházelo několik tisíc turistů, přičemž před populárními památkami včetně Baziliky svatého Marka se tvořily dlouhé řady.

Hoteliéři v Benátkách rozdávají hostům vodní pistole. Důvod neuhádnete!
„Turismus v Benátkách se opět otevírá,“ uvedl na Twitteru starosta města Luigi Brugnaro. „Rezervační systém je pro lepší zvládání turismu tou správnou cestou,“ dodal.

Vstupenky si budou muset zakoupit jednodenní návštěvníci. Místní obyvatelé a ti, kteří budou v Benátkách ubytováni, vstupenku potřebovat nebudou.

Podle místního deníku La Nuova Venezia nebude horní hranice počtu návštěvníků omezena, po překročení 40.000 vstupů za den se však cena vstupenky zvýší a může se vyšplhat až na deset eur, což by mělo potenciální turisty odradit od návštěvy.

Venice is a city in northeastern Italy and the capital of the Veneto region. It is situated across a group of 118 small islands that are separated by canals.

Benátky každoročně navštíví 20 milionů turistů, přičemž obyvatelé města v uplynulých letech vyjadřovali rostoucí frustraci z masového turismu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Pravidelná kontrola vašeho vozu Škoda v autorizovaném servisu se vyplatí

Každý, kdo patří mezi zodpovědné řidiče, by měl využívat služeb autorizovaného servisu. Hlavní důvod spočívá v tom, že...

Víte, kde koupit 100 % 3D vánoční stromeček za skvělou cenu?

Vánoce jsou co nevidět tady, a tak si můžeme pomalu začít nakupovat vánoční výzdobu. Mnohé drobnůstky můžeme nazdobit...

Opravy Barrandova mostu jsou v plném proudu. Jak zvládnout dopravní omezení?

Pražským řidičům už dnes není potřeba připomínat, že rozsáhlou rekonstrukcí probíhá Barrandovský most. Po několik let byla příprava...

Krystaly a přírodní elementy

Krystaly jsou spojovány s přírodními elementy, jako je oheň, voda, země, kouř nebo vzduch. Tyto elementy znamenají přírodní...