Ukrajinské město pojmenuje nábřeží po britském premiérovi Johnsonovi

Date:

Share post:

Ukrajinské město Vasylkiv nedaleko Kyjeva pojmenuje nábřeží po britském premiérovi Borisovi Johnsonovi, oznámila starostka, podle které byl Johnson prvním evropským lídrem, který Ukrajině po vpádu ruských vojsk poskytl plnohodnotnou vojenskou pomoc. Informoval o tom server BBC.

„Skvělé zprávy, přátelé! Naše nové nábřeží u řeky Stuhny… se bude jmenovat po velkém příteli Ukrajiny: premiérovi Borisovi Johnsonovi,“ napsala starostka Natalije Balasynovyčová na Facebooku.

Johnson „podpořil touhu naší země a naše lidi porazit ruské vetřelce,“ dodala s poděkováním.

Jde už o druhé ukrajinské město, které britskému premiérovi podobným způsobem vzdalo hold. V dubnu po Johnsonovi pojmenovala ulici Fontanka na předměstí přístavu Oděsa, a to krátce poté, co ministerský předseda přišel na neohlášenou návštěvu do Kyjeva za ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Solidaritu s Ukrajinou, kterou 24. února napadla ruská vojska, v posledních měsících pojmenováním ulic, parků či náměstí projevila řada evropských měst včetně Stockholmu, Rigy, Vilniusu, Tirany, Prahy či Bratislavy.

The flag of Ukraine pinned on the map. Horizontal orientation. Macro photography.

Česká metropole změnila název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinské hrdiny. Zároveň pojmenovala blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliju Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek.

V Bratislavě zase přejmenují část Godrovy ulice, na které sídlí ruské velvyslanectví. Nově se bude jmenovat Ulice Borise Němcova.

- Reklama -PR články

Další články autora

Pravidelná kontrola vašeho vozu Škoda v autorizovaném servisu se vyplatí

Každý, kdo patří mezi zodpovědné řidiče, by měl využívat služeb autorizovaného servisu. Hlavní důvod spočívá v tom, že...

Víte, kde koupit 100 % 3D vánoční stromeček za skvělou cenu?

Vánoce jsou co nevidět tady, a tak si můžeme pomalu začít nakupovat vánoční výzdobu. Mnohé drobnůstky můžeme nazdobit...

Opravy Barrandova mostu jsou v plném proudu. Jak zvládnout dopravní omezení?

Pražským řidičům už dnes není potřeba připomínat, že rozsáhlou rekonstrukcí probíhá Barrandovský most. Po několik let byla příprava...

Krystaly a přírodní elementy

Krystaly jsou spojovány s přírodními elementy, jako je oheň, voda, země, kouř nebo vzduch. Tyto elementy znamenají přírodní...