Tábor vybírejte spolu s dítětem

Date:

Share post:

Na co nezapomenout, než pošlete dítě do tábora?

Program tábora by měl být co nejvíce různorodý a měl by dětem dávat prostor pro seberealizaci a měl by v dětech rozvíjet dobré vlastnosti.

Na co je třeba myslet při výběru letního tábora, aby bylo dítě spokojeno?

Typ i zaměření tábora vybírejte vždy spolu s dítětem podle jeho zálib a zájmů. Vysvětlete mu, proč je důležité a dobré, aby šlo do tábora.

Pozitivně ho motivujte – co všechno nové se naučí, zažije, získá nové přátele. Dítě by do tábora mělo jít dobrovolně, ne násilím.

Pokud plánujete pobytový tábor, kde bude vaše dítě týden či více mimo domov, ideální je, pokud tam půjde spolu se sourozencem či s kamarádem.

Nezapomeňte na možnost spojení s dítětem během tábora – některé přinášejí také streamování přímo z aktivit nebo pravidelné fotky a videa na sociálních sítích.

Co by měli rodiče zjistit před výběrem letního tábora?

Vhodné je vědět, zda je tábor nahlášen na příslušnou hygienickou stanici, v místním zdravotnickém zařízení a také na obecním úřadě.

Informovat je třeba, jak vedoucí dbají o bezpečnost dětí při všech táborových činnostech a zda jsou před konáním tábora o bezpečnosti řádně proškoleni.

Důležitá informace je i to, zda tábor má táborový řád, který budou znát a dodržovat děti i vedoucí.

Dobré je zajistit si o provozovateli tábora dostatek informací. Letáčky, inzeráty a propagační materiály poskytnou informace, důležitý je ale i osobní kontakt, ideální je poslat dítě do tábora, který vám doporučí někdo na základě vlastních zkušeností.

Ptejte se, zda jsou vedoucí řádně proškoleni na konkrétní činnosti (například budou-li se v táboře stavět lanové překážky, zda mají vedoucí příslušné oprávnění) a jak je tábor připraven na mimořádné a nouzové situace.

Provozovatel nebo hlavní vedoucí tábora by měli mít snahu poskytnout vám dostatek informací dlouho před začátkem tábora.

Go on an adventure! Happy family preparing for the journey. Mom and daughters are packing suitcases for the trip.

Vyplatí se při objednávání tábora myslet jen na cenu jako jediné kritérium výběru?

Cena nesmí být jediným rozhodujícím faktorem při volbě letního pobytu v táboře. Určit, jak je suma příliš nízká a jak už velmi vysoká, se jednoznačně nedá.

Je třeba zvážit nejrůznější kritéria (jako je například druh ubytování, program tábora atd.). Náklady různých provozovatelů se tak mohou velmi lišit, a tím se tedy mohou hodně lišit i ceny táborů.

- Reklama -PR články

Další články autora

Pravidelná kontrola vašeho vozu Škoda v autorizovaném servisu se vyplatí

Každý, kdo patří mezi zodpovědné řidiče, by měl využívat služeb autorizovaného servisu. Hlavní důvod spočívá v tom, že...

Víte, kde koupit 100 % 3D vánoční stromeček za skvělou cenu?

Vánoce jsou co nevidět tady, a tak si můžeme pomalu začít nakupovat vánoční výzdobu. Mnohé drobnůstky můžeme nazdobit...

Opravy Barrandova mostu jsou v plném proudu. Jak zvládnout dopravní omezení?

Pražským řidičům už dnes není potřeba připomínat, že rozsáhlou rekonstrukcí probíhá Barrandovský most. Po několik let byla příprava...

Krystaly a přírodní elementy

Krystaly jsou spojovány s přírodními elementy, jako je oheň, voda, země, kouř nebo vzduch. Tyto elementy znamenají přírodní...