Sezóna Středomoří je zde

Date:

Share post:

Středomořské země patří mezi top letní destinace – v jejich čele se léta drží Španělsko a konkrétně ostrovní Mallorka, která tomuto žebříčku bezkonkurenčně vede. Je to právě jih Evropy, který láká rodiny s dětmi, páry či party přátel na svou rozmanitost a zároveň záruku teplého počasí, čistého a příjemného moře, výborné gastronomie a krásné přírody. Zájem o Středomoří je letos výrazně vyšší, dovolenkoví specialisté proto doporučují s výběrem letní dovolené spěchat.

Královnou léta bude opět Mallorka, pláž Torrent de Pareis patří mezi nejoblíbenější na ostrově.
Evropské ostrovy a přímořské oblasti jsou nejoblíbenějším letním útočištěm slovenských rekreantů. Výběr destinací je v tomto případě bohatý, dominuje jim však zejména během léta šest zemí – Španělsko, Itálie, Řecko, Malta a Kypr či Turecko.

O velkém zájmu svědčí i data Pelikán.sk – ty ukazují v případě letenek u všech zmíněných zemí dubnový nárůst o více než 62 procent ve srovnání se stejným obdobím v roce 2019. V případě loňského dubna je to více než 430 procent.

Přechod k letu je vidět i na top letence minulého měsíce – zatímco prvnímu kvartálu roku 2022 dominoval jednoznačně Řím, ten se momentálně posouvá o dvě příčky níže. Titul královny léta si ještě před létem přebírá baleářský ostrov Mallorka.

Největší z Baleárských ostrovů je výbornou destinací k odpočinku, relaxaci i zábavě. Objevovat ostrov lze autem, na skútru či na kolech, vykoupat se či odpočinout si lze na jedné z 262 pláží, které dohromady dosahují délky 50 kilometrů.

Čtyřhvězdičkový Mallorca Senses je hotel určen pouze pro dospělé, nachází se přibližně 20 minut cesty autem od hlavního města Palma. Rekreantům nabízí několik bazénů, nejbližší mu je pláž Platja de Santa Ponsa, nedaleko se také nachází například golfové hřiště.

Pobyt v Mallorca Senses Hotelu začíná na cenovce od přibližně 450 eur s ubytováním na sedm nocí. V ceně je zahrnut odlet z Vídně, snídaně a také letištní transfer.

Ischia je kompletním dovolenkovým balíčkem – nabízí hory, moře, historii, termální prameny s léčivými účinky a nezapomenutelnou gastronomii.

Mediterranian sea region detailed editable map with countries capitals. Vector EPS-10 file

Rekreanti si mohou vybrat například tříhvězdičkový hotel Aragonese – rodinný hotel kousek od historického centra a přibližně deset minut chůze od pláže Spiaggia dei Pescatori. V blízkosti také rekreanti najdou pláž Cartaromana s teplými termálními prameny, odkud mají výhled na slavný Aragonský hrad.

Pobyt ve tříhvězdičkovém hotelu Aragonese na Ischii začíná na cenovce od necelých 410 eur na pět nocí. V ceně je zahrnuta zpáteční letenka z Vídně do Neapoli, letištní transfer do hotelu a také trajektem na ostrov, stravování formou polopenze a také služby česky mluvícího delegáta.

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit 100 % 3D vánoční stromeček za skvělou cenu?

Vánoce jsou co nevidět tady, a tak si můžeme pomalu začít nakupovat vánoční výzdobu. Mnohé drobnůstky můžeme nazdobit...

Opravy Barrandova mostu jsou v plném proudu. Jak zvládnout dopravní omezení?

Pražským řidičům už dnes není potřeba připomínat, že rozsáhlou rekonstrukcí probíhá Barrandovský most. Po několik let byla příprava...

Krystaly a přírodní elementy

Krystaly jsou spojovány s přírodními elementy, jako je oheň, voda, země, kouř nebo vzduch. Tyto elementy znamenají přírodní...

Letiště upozorňuje rekreantů: Pozor na chyby před odletem na dovolenou

Zapomenuté či neplatné pasy, nevhodné předměty, pomýlené linky či pozdní příchody. To jsou všechno věci, které rekreantům mohou...